LAB HİZMETLERİ İŞLERKEN HEPATİT TASARRUF YAP


Ayarlar - Parametreler alanına "Lab Hizmetleri İşlerken Hepatit Tasarruf Yap" seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek EVET yapıldığında geliş açılırken otomatik eklenen hepatit tetkiklerinde aşağıdaki kontroller yapılacaktır:

1- AntiHbs (+) veya HbsAg (+) ise AntiHbs ve HbsAg bakılmayacak sadece HIV bakılacak.
2- AntiHbs (+) ise Nisan ve Ekim aylarında AntiHbs ve HbsAg bakılmayacak.
3- AntiHCV (+) ise AntiHCV bakılmayacak.
4- AntiHCV (+) ise HBsAg ve AntiHbs bakılacak.
NOT : Bu kontrollere göre hastanın tetkik kartı düzenlecenek ve gerekli olmayan hepatitler kaldırılarak tasarruf sağlanacaktır.

Hepatitler gelişe işlenirken bu parametrelere bakılmamasını ve tüm hepatitlerin onaylı gelmesini istiyorsanız "Lab Hizmetleri İşlerken Hepatit Tasarruf Yap" seçeneğini HAYIR yapmanız gerekmektedir.


LAB HİZMETLERİ İŞLERKEN DİYABET TASARRUF YAP


Ayarlar - Parametreler alanına "Lab Hizmetleri İşlerken Diyabet Tasarruf Yap" seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek EVET yapıldığında geliş açılırken aşağıdaki kontroller yapılacaktır:

1- Hasta Diyabetik değil ise HbA1C bakılmayacak.
NOT : Bu kontrollere göre hastanın tetkik kartı düzenlecenek ve gerekli olmayan tetkikler kaldırılarak tasarruf sağlanacaktır.

bu parametreye bakılmamasını istiyorsanız "Lab Hizmetleri İşlerken Diyabet Tasarruf Yap" seçeneğini HAYIR yapmanız gerekmektedir.


LAB HİZMETLERİ İŞLERKEN İLAÇ TEDAVİYE BAK


Ayarlar - Parametreler alanına "Lab Hizmetleri İşlerken İlaç Tedaviye Bak" seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek EVET yapıldığında geliş açılırken aşağıdaki kontroller yapılacaktır:

1- İlaç tedavi kartında COUMADIN ilacı olan hastalar için Protrombin zamanı tetkiği otomatik olarak eklenecektir.
NOT : Bu kontrollere göre hastanın tetkik kartı düzenlecenektir.

bu parametreye bakılmamasını istiyorsanız "Lab Hizmetleri İşlerken ilaç Tedaviye Bak" seçeneğini HAYIR yapmanız gerekmektedir.

PARAMETRE İŞLEMLERİimg001


1- Ayarlar altında bulunan Parametreler seçeneğine tıklayın.img002


2- Parametreleri isteğinize göre Evet ya da Hayır yapın.
3- Farklı Bir Satıra Geçerek Değişikliği Kaydedin.